Kullanım Koşulları

MutfakSefi.Com Kullanım Koşulları

MutfakSefi.Com, evden çalışarak ek gelir elde etmek isteyen ev hanımları ile günümüz dünyasında yaşantısı ev ile iş arasına sıkıştığı için ev yemeği yapma ve yemeyi özleyen herkesin faydalanması amacını taşıyarak kurulmuş bir oluşumdur. Bu oluşumun aksamadan ve yapısal anlamda bozulmadan işlerliğini koruması için bütün üyelerimizin uymakla yükümlü olduğu genel site kullanım kurallarımız aşağıdaki gibidir.

Afiyetle…

Üyelik

 1. Com’un sunduğu hizmetlerden faydalanmak için sisteme üye olmanız gerekmektedir. MutfakSefi.Com’a üye olmak ücretsizdir.
 2. Üyelik işlemi sırasında sizlerden istenen bilgileri tam ve doğru olarak girmelisiniz. Aksi taktirde telefon doğrulaması ve alışveriş işlemleri sırasında sorun yaşanabilmekte ve üyeliğiniz iptal edilebilmektedir.
 3. Üye’lerimiz MutfakSefi.Com’da satışa sunulan yemeklerden satın alabilir, diledikleri aşçı ile iletişime geçerek siparişlerini şekillendirebilirler.
 4. Tüm Üyelerimiz istedikleri takdirde kendi mutfaklarını oluşturabilirler. Bunun için Mutfak detaylarının belirlenip, Aşçı üye olarak başvurulması gerekir. MutfakSefi.Com tarafından onaylanan tüm mutfaklar yayına alınır. Mutfağı onaylanan üye, Aşçı Üye olarak sisteme katılmış olur.
 5. Com’da Mutfak açmak evden yemek yapan tüm üyelerimiz için ücretsizdir. İşletme sahipleri, Mutfak açmak ve yemeklerini sergilemek için ücretli üyelik paketlerimizden birisini alarak sisteme Profesyonel Üye olarak katılmalıdır.
 6. Site Kullanım Kuralları’na aykırı hareket eden Üye’lerimizin üyelikleri, MutfakSefi.Com Kullanıcı sözleşmesinin ilgili maddelerine istinaden askıya alınabilir veya iptal edilebilir.
 7. Aşçı üyeler diledikleri zaman mutfaklarını silerek üyeliklerini iptal edebilirler.
 8. Her Üye’nin kendi profil sayfası bulunur. Buradan iletişim bilgilerinizi ve profil resminizi güncelleyebilir, kendinizle ilgili (ilgilendiğiniz ürünler, hizmet tipleri, sunduklarınız vs.) kısa açıklama girebilirsiniz.
 9. Her Aşçı Üye’nin bir mutfak sayfası bulunmaktadır. Bu sayfada mutfağınız ile ilgili tanıtım yazısı, yemeklerinizde ve sayfanızda görüntülenecek –profil fotoğrafınız haricinde- bir dükkan resmi bulundurabilir, dilediğiniz zaman değiştirebilirsiniz.

İlan Verme

 1. Sitemize Aşçı üye olarak katılan tüm üyelerimizin ücretsiz olarak 100 adet yemek ilanı verme hakkı bulunur. Bu ilanlar kendi mutfak profillerinde ve kendi belirttikleri şartlar ile sergilenir.
 2. MutfakSefi.Com’da satış yapmak isteyen işletmeler ve Profesyonel aşçılar 6 aylık veya 1 Yıllık Profesyonel üyelik pakedi satın alarak diledikleri kadar ilanı ücret ödemeden verme hakkına sahip olurlar.
 3. Kaydedilen ilanlar MutfakSefi.Com tarafından kurallara uygunluğu kontrol edilip onaylandıktan sonra yayına alınır.
 4. Yayına alınan ilanlar daha sonradan düzenlenebilir, yeni resimler ekleyebilirsiniz. İlanların düzenlenmesi sırasında da aşağıda yer alan ilan verme kurallarına uyulması zorunludur. İlan kurallarına uyulmadığı tespit edilen girişler silinir.

İlan Verme Kuralları

Genel İlan Kuralları
        Her ilanda sadece 1 yemeğinize yer verebilirsiniz. İlan içeriğinde birden fazla hizmet ve yemek duyurusu olması durumunda ilanınız yayından kaldırılacaktır.
        Bir yemeğe birden fazla seçenek eklenebilir. Örneğin bir el açması börek için, peynirli, kıymalı, ıspanaklı, patatesli vs. seçenekler belirleyebilir, her birisi için ayrı fiyat tanımlamasında bulunabilirsiniz.
        İlan içeriğinde yemekle birlikte ücretsiz olarak verilecek garnitür, ekmek, içecek ve yardımcı yemeklerin tanıtımını yapabilirsiniz.
        İlan içerikleri genel ahlak kurallarına uygun olmalıdır.

 

    Yemeğin Adı
        Yemeğin adını yazarken Her Kelimeye Büyük Harfle başlayın ama yemeğin tamamını büyük veya küçük harflerle yazmamaya özen gösterin.
        Yemeğin varsa bilinen veya geleneksel adı tercih edin.
        Abartılı tanımlardan ve sıfat kullanımından kaçının (Dünyanın En Güzel Böreği, En Lezzetli Dolma, Ayşe Abla’nın Mantısı gibi)

 

    İlan Fotoğrafı
        Yemek giriş ekranında soldaki kutucuğun üzerindeki
        Fotoğraf ilanda belirtilen yemeğe ait olmalıdır.
        İlanlarınızda kendi çektiğiniz fotoğrafları kullanmanız zorunludur.
        İnternetten yada başka kaynaklardan edinilmiş, gerçeği yansıtmayan veya aşırı bulanık-karanlık fotoğraflar ilanınızın yayınlanmasına engel olacaktır.
        Fotoğraf boyutlarının 1200×800 piksel ve 1Mb’tan büyük olmamasına özen gösterin.

 

    Yemek Detayları
        Kategori: Yemeğiniz için uygun olan kategoriyi işaretleyin.
        Satış Fiyatı: Yemeğinizin Porsiyon Fiyatını girmeniz gerekiyor. Kavanoz, tepsi veya tencere bazında yaptığınız yemeklerin birim fiyatını da girebilirsiniz. Böyle bir durumda fiyatınızın tepsi fiyatımı yoksa porsiyon fiyatı mı olduğunu açıklamada belirtin.
        Sipariş Süresi: Yemeği teslim etmek için ihtiyacınız olan zamanı seçin. Süre 24 saatten fazla ise “Telefonda bilgi verilir” seçeneğini işaretlemelisiniz.
        Servis Tipi: 3 Seçenekten sizin için uygun olanı seçiniz.
        Servis Bölgesi: Burada bulunduğunuz ili ve ilçeyi seçmelisiniz.
       Açıklama Kutusu: Buraya yemeğinizi tanıtıcı metni yazın. Yemeğin içindeki malzemeleri girin, Diğer bilgi kutucuklarında belirtmediğiniz detayları buraya girebilir, müşterilerinize çekici bilgiler sunabilirsiniz. Dilerseniz yemeğin tarifini bizimle paylaşıp linkini buraya da koyabilirsiniz.

Sipariş alabilmek için Aşçı Üye’ler adres ve iletişim bilgilerinin, mutfaksefi.com tarafından diğer ziyaretçiler ve Üye’ler ile paylaşabileceğini, bu paylaşımlardan ötürü MutfakSefi.Com’un herhangi bir sorumluluğu olmadığını, adreslerini kendi iradeleri ile paylaştıklarını beyan ve kabul eder.